Polski oddział IEEE Control Systems Society zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium, w ramach którego dr inż. Paweł Zagórski wygłosi referat "Problemy sterowania dla małych, sztucznych satelitów Ziemi":
W ostatnich latach pojawił się wyraźnie widoczny trend wykorzystania małych satelitów, o masie poniżej 10 kg, nie tylko w projektach edukacyjnych, ale także badawczych i komercyjnych. Te miniaturowe statki kosmiczne znacznie obniżają koszt dostępu do technik satelitarnych. Miniaturyzacja niesie jednak ze sobą szereg wyzwań. W referacie przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące pomiaru orientacji i identyfikacji położenia przestrzennego, kontroli termicznej, a także innych aspektów budowy małych satelitów z perspektywy teorii sterowania.
W drugiej części spotkania będzie okazja do omówienia spraw bieżących Oddziału.
Seminarium odbędzie się na WYDZIALE ELEKTROTECHNIKI, AUTOMATYKI, INFORMATYKI I INŻYNIERII BIOMEDYCZNEJ AGH, 13 grudnia 2017, o godz. 11.15 w sali 121 paw. B1, AGH w Krakowie, Al. Mickiewicza 30
Polski oddział IEEE Control Systems Society jest w roku 2017 sponsorem technicznym następujących konferencji naukowych:
- Federated Conference on Computer Science and Information Systems, Praga, Republika Czeska, 3 - 6 września, 2017
- 10th International Workshop on Multidimensional Systems (Nds 2017), Zielona Góra, 13 - 15 września , 2017
- XIII Konferencja Naukowa Sterowanie w Energoelektronice i Napędzie Elektrycznym "SENE 2017", Łódź, 22 - 24 listopada 2017
Szanowni Państwo,
Polski oddział IEEE Control Systems Society zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium, w ramach którego zostaną wygłoszone referaty:
- "Autonomous Distributed Control of the Next-Generation Smart Grid” wygłosi Dr. Qing-Chang Zhong,
- "Zaawansowane metody sterowania przekształtników AC/DC i DC/AC – algorytmy tablicowe i predykcyjne" wygłosi profesor Andrzej Sikorski.
Sesja ta rozpocznie się w dniu 22 listopada 2017 o godz. 16:30 w EC-1, przy ul. Targowej 1/3. Będzie to jednocześnie sesja otwarta XIII Konferencji Sterowanie w Energoelektronice i Napędzie Elektrycznym, która odbywa się w Łodzi w dniach 22-24 listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych członków oddziału do udziału w całej konferencji www.sene.p.lodz.pl
Z radością powitamy Państwa w Łodzi. Będzie to także okazja do spotkania się członków oddziału i omówienia spraw bieżących.
Szczegółowe informacje można otrzymać także kontaktując się z sekretarzem oddziału dr Jarosławem Kacerką (
W numerze 3/2016 kwartalnika naukowo-technicznego "Pomiary Automatyka Robotyka" ukazał się artykuł "Systemy sterowania są wszechobecne" prof. Wojciecha Gregi i prof. Jacka Kabzińskiego, w którym przedstawiono propozycję współpracy z IEEE CSS skierowaną do całego środowiska polskich automatyków. (Pełna treść artykułu dostępna jest dla zalogowanych użytkowników)
Seminarium pt. "Sukcesy i wyzwania automatyki" odbyło się 10 maja 2016 r. Seminarium poprowadził dr inż. Jerzy Baranowski z Zespołu Systemów Dynamicznych i Teorii Sterowania Katedry Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Nagranie seminarium dostępne jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=mMZsj0-bEUE
Zapraszamy Państwa na seminarium pt. "Sukcesy i wyzwania automatyki". Seminarium poprowadzi dr inż. Jerzy Baranowski z Zespołu Systemów Dynamicznych i Teorii Sterowania Katedry Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakówie.
Celem tego seminarium jest dyskusja nad kwestiami poruszonymi w przedstawionym w 2014 roku raporcie IEEE Control System Society pt. Impact of Control Technology, ich aktualnością w 2016 roku oraz zwrócenie uwagi na istotne zagadnienia współczesnej automatyki.
Seminarium odbędzie się 10 maja 2016 r., w godz. 9:30 - 11:00. Miejsce: AGH Krakow, Al. Mickiewicza 30, paw. B1., s. 316. Będzie to także okazja do spotkania się członków oddziału i omówienia spraw bieżących.
Przebieg seminarium będzie rejestrowany i zostanie udostępniony na stronie Chapteru.
Zapraszamy Państwa na seminarium pt. "Prototypowanie i testowanie sterowników maszyn elektrycznych", zorganizowane we współpracy z firmą Technika Obliczeniowa. Seminarium poprowadzą dr inż. Marcin Piątek oraz mgr inż. Rafał Wędrychowicz.
Podczas seminarium zaprezentowany zostanie proces prototypowania i testowania sterowników maszyn elektrycznych w oparciu o karty z układami FPGA. Głównym przykładem będzie projektowanie sterownika dla silników bezszczotkowych w oparciu o platformę sprzętową dSPACE MicroLabBox. Pokazana zostanie możliwość zastosowania układów FPGA do szybkiej symulacji silników i innych układów elektronicznych. W trakcie wystąpienia poruszone zostaną również inne zagadnienia związane z symulacjami w czasie rzeczywistym i generacją kodu.
Seminarium rozpocznie się 15 marca 2016 r., o godz. 10:30, w sali seminaryjnej WEEIA PŁ, przy ul. Stefanowskiego 18/22 w Łodzi. Będzie to także okazja do spotkania się członków oddziału i omówienia spraw bieżących.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod adresem: http://tobl.com.pl/seminarium-lodz/
Szanowni Państwo,
uprzejmie zapraszamy na organizowane przez PTETIS i Polski Chapter IEEE Control Systems Society seminarium, na którym pan prof. dr hab. Wojciech Mitkowski z AGH w Krakowie wygłosi wykład zatytułowany "Kierunki rozwoju podstaw teorii sterowania". Seminarium odbędzie się 24 listopada bieżącego roku o godzinie 11:15 w sali konferencyjnej Wydziału EEIA. Wykład trwać będzie około 45 minut.
Jacek Kabziński
Andrzej Bartoszewicz
Szanowni Państwo,
Polski oddział IEEE Control Systems Society zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium, w ramach którego zostaną wygłoszone trzy referaty:
"Sterowanie o zmiennej strukturze z ruchem ślizgowym - podstawowe koncepcje i aktualne kierunki badań" wygłosi profesor Andrzej Bartoszewicz,
"Rozwój przemysłu - Industry 4.0" wygłosi Michał Bereza z Siemens Sp. z o.o.,
"Forum współpracy przemysłu z nauką na przykładzie APS Energia SA" wygłoszą Piotr Szewczyk i Bartłomiej Kamiński z APS Energia SA.
Sesja ta rozpocznie się w dniu 20 listopada 2015 o godz. 10:30 w Centrum Technologii Informatycznych PŁ przy ul. Wólczańskiej 217/223. Będzie to jednocześnie sesja otwarta XII Konferencji Sterowanie w Energoelektronice i Napędzie Elektrycznym, która odbywa się w Łodzi w dniach 18-20 listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych członków oddziału do udziału w całej konferencji www.sene.p.lodz.pl
Z radością powitamy Państwa w Łodzi. Będzie to także okazja do spotkania się członków oddziału i omówienia spraw bieżących. Planujemy też zwiedzanie laboratoriów CTI – nowej inwestycji Politechniki łódzkiej www.cti.p.lodz.pl
Szczegółowe informacje można otrzymać także kontaktując się z sekretarzem oddziału dr Jarosławem Kacerką (