Nagranie seminarium "Problemy sterowania dla małych, sztucznych satelitów Ziemi"

Drukuj
Opublikowano: 27 marzec 2018

Nagranie seminarium dostępne jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=tyL_cQBO5hE

 

Seminarium 13 grudnia 2017

Drukuj
Opublikowano: 29 listopad 2017

Polski oddział IEEE Control Systems Society zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium, w ramach którego dr inż. Paweł Zagórski wygłosi referat "Problemy sterowania dla małych, sztucznych satelitów Ziemi":

W ostatnich latach pojawił się wyraźnie widoczny trend wykorzystania małych satelitów, o masie poniżej 10 kg, nie tylko w projektach edukacyjnych, ale także badawczych i komercyjnych. Te miniaturowe statki kosmiczne znacznie obniżają koszt dostępu do technik satelitarnych. Miniaturyzacja niesie jednak ze sobą szereg wyzwań. W referacie przedstawione zostaną  zagadnienia dotyczące pomiaru orientacji i identyfikacji położenia przestrzennego, kontroli termicznej, a także innych aspektów budowy małych satelitów z perspektywy teorii sterowania.

 

W drugiej części spotkania będzie okazja do  omówienia spraw bieżących Oddziału.

 

Seminarium odbędzie się na WYDZIALE ELEKTROTECHNIKI, AUTOMATYKI, INFORMATYKI I INŻYNIERII BIOMEDYCZNEJ AGH, 13 grudnia 2017, o godz. 11.15  w sali 121 paw. B1, AGH w Krakowie, Al.  Mickiewicza 30

 

Seminarium na konferencji SENE 2017

Drukuj
Opublikowano: 04 październik 2017

Szanowni Państwo,

Polski oddział IEEE Control Systems Society zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium, w ramach którego zostaną wygłoszone referaty: 

 • "Autonomous Distributed Control of the Next-Generation Smart Grid” wygłosi Dr. Qing-Chang Zhong,
 • "Zaawansowane metody sterowania przekształtników AC/DC i DC/AC – algorytmy tablicowe i predykcyjne" wygłosi profesor Andrzej Sikorski.

Sesja ta rozpocznie się w dniu 22 listopada 2017 o godz. 16:30 w EC-1, przy ul. Targowej 1/3. Będzie to jednocześnie sesja otwarta XIII Konferencji Sterowanie w Energoelektronice i Napędzie Elektrycznym, która odbywa się w Łodzi w dniach 22-24 listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych członków oddziału do udziału w całej konferencji www.sene.p.lodz.pl

Z radością powitamy Państwa w Łodzi. Będzie to także okazja do spotkania się członków oddziału i omówienia spraw bieżących.

Szczegółowe informacje można otrzymać także kontaktując się z sekretarzem oddziału dr Jarosławem Kacerką (jaroslaw.kacerka@p.lodz.pl, tel. 42 631 25 48)

 

Nagranie seminarium "Sukcesy i wyzwania automatyki"

Drukuj
Opublikowano: 12 czerwiec 2016

Seminarium pt. "Sukcesy i wyzwania automatyki" odbyło się 10 maja 2016 r. Seminarium poprowadził dr inż. Jerzy Baranowski z Zespołu Systemów Dynamicznych i Teorii Sterowania Katedry Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. 

Nagranie seminarium dostępne jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=mMZsj0-bEUE

 

Seminarium "Sukcesy i wyzwania automatyki"

Drukuj
Opublikowano: 29 kwiecień 2016

Zapraszamy Państwa na seminarium pt. "Sukcesy i wyzwania automatyki". Seminarium poprowadzi dr inż. Jerzy Baranowski z Zespołu Systemów Dynamicznych i Teorii Sterowania Katedry Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Celem tego seminarium jest dyskusja nad kwestiami poruszonymi w przedstawionym w 2014 roku raporcie IEEE Control System Society pt. Impact of Control Technology, ich aktualnością w 2016 roku oraz zwrócenie uwagi na istotne zagadnienia współczesnej automatyki.

Seminarium odbędzie się 10 maja 2016 r., w godz. 9:30 - 11:00. Miejsce: AGH Krakow, Al. Mickiewicza 30, paw. B1., s. 316. Będzie to także okazja do spotkania się członków oddziału i omówienia spraw bieżących.

Przebieg seminarium będzie rejestrowany i zostanie udostępniony na stronie Chapteru.

Seminarium na temat możliwości oprogramowania firmy dSPACE

Drukuj
Opublikowano: 08 marzec 2016

Zapraszamy Państwa na seminarium pt. "Prototypowanie i testowanie sterowników maszyn elektrycznych", zorganizowane we współpracy z firmą Technika Obliczeniowa. Seminarium poprowadzą dr inż. Marcin Piątek oraz mgr inż. Rafał Wędrychowicz.

Podczas seminarium zaprezentowany zostanie proces prototypowania i testowania sterowników maszyn elektrycznych w oparciu o karty z układami FPGA. Głównym przykładem będzie projektowanie sterownika dla silników bezszczotkowych w oparciu o platformę sprzętową dSPACE MicroLabBox. Pokazana zostanie możliwość zastosowania układów FPGA do szybkiej symulacji silników i innych układów elektronicznych. W trakcie wystąpienia poruszone zostaną również inne zagadnienia związane z symulacjami w czasie rzeczywistym i generacją kodu.

Seminarium rozpocznie się 15 marca 2016 r., o godz. 10:30, w sali seminaryjnej WEEIA PŁ, przy ul. Stefanowskiego 18/22 w Łodzi. Będzie to także okazja do spotkania się członków oddziału i omówienia spraw bieżących.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod adresem: http://tobl.com.pl/seminarium-lodz/

 

Seminarium na temat kierunków rozwoju teorii sterowania

Drukuj
Opublikowano: 09 listopad 2015

Szanowni Państwo,

uprzejmie  zapraszamy na organizowane przez PTETIS i Polski Chapter IEEE Control Systems Society seminarium, na którym pan prof. dr hab. Wojciech Mitkowski z AGH w Krakowie wygłosi wykład zatytułowany "Kierunki rozwoju podstaw teorii sterowania". Seminarium odbędzie się 24 listopada bieżącego roku o godzinie 11:15 w sali konferencyjnej Wydziału EEIA. Wykład trwać będzie około 45 minut.

Jacek Kabziński
Andrzej Bartoszewicz

Seminarium na konferencji SENE 2015

Drukuj
Opublikowano: 28 październik 2015

Szanowni Państwo,

 

Polski oddział IEEE Control Systems Society zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium, w ramach którego zostaną wygłoszone trzy referaty: 

"Sterowanie o zmiennej strukturze z ruchem ślizgowym - podstawowe koncepcje i aktualne kierunki badań" wygłosi profesor Andrzej Bartoszewicz,

"Rozwój przemysłu - Industry 4.0" wygłosi Michał Bereza z Siemens Sp. z o.o.,

"Forum współpracy przemysłu z nauką na przykładzie APS Energia SA" wygłoszą Piotr Szewczyk i Bartłomiej Kamiński z APS Energia SA.

 

Sesja ta rozpocznie się w dniu 20 listopada 2015 o godz. 10:30 w Centrum Technologii Informatycznych PŁ przy ul. Wólczańskiej 217/223. Będzie to jednocześnie sesja otwarta XII Konferencji Sterowanie w Energoelektronice i Napędzie Elektrycznym, która odbywa się w Łodzi w dniach 18-20 listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych członków oddziału do udziału w całej konferencji www.sene.p.lodz.pl

Z radością powitamy Państwa w Łodzi. Będzie to także okazja do spotkania się członków oddziału i omówienia spraw bieżących. Planujemy też zwiedzanie laboratoriów CTI – nowej inwestycji Politechniki łódzkiej www.cti.p.lodz.pl

Szczegółowe informacje można otrzymać także kontaktując się z sekretarzem oddziału dr Jarosławem Kacerką (jaroslaw.kacerka@p.lodz.pl, tel. 42 631 25 53)

 

Seminarium poświęcone teorii i zastosowaniom sterowania ślizgowego

Drukuj
Opublikowano: 25 wrzesień 2015

Szanowni Państwo,

Wraz z prof. Andrzejem Bartoszewiczem chcielibyśmy serdecznie zaprosić na seminarium poświęcone teorii i zastosowaniom sterowania ślizgowego. Prelegentami będą prof. Čedomir Milosavljević, University of Istocno Sarajevo, autor pionierskich prac dotyczących sterowania ślizgowego układami dyskretnymi i dr Boban Veselić, Faculty of Electronic Engineering, University of Niš, Serbia.

Seminarium odbędzie się 5 października 2015 r., o godz. 10:15, w sali seminaryjnej WEEIA PŁ, przy ul. Stefanowskiego 18/22 w Łodzi. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym zaproszeniu.

Attachments:
Download this file (zaproszenie.pdf)zaproszenie na seminarium[2015.10.05]141 kB

Seminarium pt. "Analiza i sterowanie układami z czasoprzestrzenną dynamiką"

Drukuj
Opublikowano: 03 lipiec 2012

W dniu 22 listopada 2010 r. w Zielonej Górze odbyło się seminarium pt. "Analiza i sterowanie układami z czasoprzestrzenną dynamiką".

Program seminarium:

 1. Klasyfikacja zachowań wybranych układów dynamicznych, Wojciech Mitkowski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 2. Optymalizacja topologii układów opisywanych nierównościami wariacyjnymi, Andrzej Myśliński, Instytut Badań Systemowych, Polska Akademia Nauk
 3. Nieskończenie wymiarowe równanie Lapunowa - teoria i przykłady zastosowań, Zbigniew Emirsajłow, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 4. Problemy związane ze sterowaniem niejednorodnego równania fali, Grzegorz Szkibiel, Uniwersytet Szczeciński
 5. Numeryczne aspekty sterowania systemów z czasoprzestrzenną dynamika, Ewaryst Rafajłowicz, Krystyn Styczeń, Wojciech Rafajłowicz, Politechnika Wrocławska
 6. Metody projektowania i zarządzania sieciami ad hoc, Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz, Politechnika Warszawska
 7. Konfiguracja sieci sensorycznych w identyfikacji układów o czasoprzestrzennej dynamice, Maciej Patan, Uniwersytet Zielonogórski

Rozszerzone wersje referatów zostaną wydane w sekcji specjalnej pt. Analysis and Control of Distributed Parameter Systems w kwartalniku naukowym International Journal of Applied Mathematics and Computer Science (Vol. 22, No. 2, 2012).

Seminarium pt. Obliczenia inteligentne w nowoczesnej automatyce

Drukuj
Opublikowano: 03 lipiec 2012

Seminarium pt. Obliczenia inteligentne w nowoczesnej automatyce, miejsce: Zielona Góra, 24 października 2008 r.

Program seminarium:

 1. Dekompozycja złożonych obiektów diagnozowania z zastosowaniem algorytmów genetycznych, Paweł Wnuk, Jan Maciej Kościelny, Marcin Leszczyński, Politechnika Warszawska
 2. Metodologia HeKatE – Hybrydowa inżynieria systemów inteligentnych, Grzegorz Jacek Nalepa, Antoni Ligęza, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 3. Klasyfikacja w przypadku niepełnych danych z zastosowaniem przybliżonych systemów rozmyto-neuronowych, Robert Nowicki, Politechnika Częstochowska
 4. Sieci o bazach radialnych – Wybrane problemy, Ewa Skubalska-Rafajłowicz, Politechnika Wrocławska
 5. Biologicznie inspirowane metody syntezy sterowników robotów autonomicznych, Piotr Skrzypczyński, Politechnika Poznańska
 6. Struktury neuronowe w regulacji predykcyjnej i optymalizacji punktu pracy, Maciej Ławryńczuk, Politechnika Warszawska
 7. Projektowanie odpornych układów diagnostyki uszkodzeń w oparciu o sztuczne sieci neuronowe. Zastosowanie do silnika prądu stałego, Krzysztof Patan, Uniwersytet Zielonogórski
 8. Interdyscyplinarne modelowanie aktywnej lewitacji magnetycznej, Adam Piłat, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Rozszerzone wersje referatów ukazały się w sekcji specjalnej pt. Computational Intelligence in Modern Control Systems w kwartalniku naukowym International Journal of Applied Mathematics and Computer Science (Vol. 20, No. 1, 2010).

Sesja Automatyka i Robotyka podczas I Kongresu Elektryki Polskiej

Drukuj
Opublikowano: 03 lipiec 2012

Sesja Automatyka i Robotyka podczas I Kongresu Elektryki Polskiej, Warszawa, 2–4 września 2009, organizator: prof. Dariusz Uciński.

Program sesji:

 1. Samostrojenie i adaptacja w regulatorach przemysłowych, Zbigniew Świder, Leszek Trybus, Politechnika Rzeszowska
 2. Sterowanie ślizgowe – odporna metoda regulacji obiektów dynamicznych, Andrzej Paweł Bartoszewicz, Politechnika Łódzka
 3. Sztuczne sieci neuronowe i ich zastosowanie w elektrotechnice, Józef Korbicz, Uniwersytet Zielonogórski
 4. Zaawansowana diagnostyka procesów i układy regulacji tolerujące uszkodzenia, Jan Maciej Kościelny, Politechnika Warszawska
 5. Odporne układy automatyki rozproszonej, Wojciech Grega, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 6. Tendencje rozwojowe robotyki mobilnej na przykładzie robotów dla wojska i służb specjalnych, Piotr Szynkarczyk, Jan Jabłkowski, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów

Referaty opublikowano w nr 9/2009 Przeglądu Elektrotechnicznego.